Bezpieczeństwo i technologia

Kilka słów o urządzeniach airwheel

Jazda Airwheel’em

Jazda Airwheel’em nie jest tak prosta jak to mogłoby wydawać się na pierwszy rzut oka. By nauczyć się jeździć na jednym kole istnieją pewne konstruktywne sugestie i ostrzeżenia.

W rzeczywistości jazda pojazdem elektrycznym może być zaliczana do niebezpiecznych aktywności. Samobalansujące elektryczne środki transportu mogą i są przeznaczone do przemieszczania się. W związku z tym mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, takie jak np. utracenie kontroli nad urządzeniem i w efekcie spadnięcie z niego. Przy pierwszych krokach zalecane jest używanie sprzętu ochronnego takiego jak kask, ochraniacze łokci i kolan. Nie należy traktować pojazdów elektrycznych jak zabawki. Warto również wspomnieć by nie jeździć bez obuwia, gdyż można łatwo się z niego ześlizgnąć.

 

W odniesieniu do odpowiedzialności ludzi – decyzją rodziców jest, czy umożliwić swojemu dziecku korzystania z pojazdów elektrycznych, którzy powinni umiejętnie określić umiejętności i zdolności pociech. Dotyczy to również przestrzegania zasad ruchu. Jazda wyczynowa jest dozwolona tylko na otwartych przestrzeniach, gdzie nie ma wielu ludzi, których można narazić na urazy.